Když dáte přednost otci místo jeho syna

Nejedna dívka prožije svoji první lásku se starším mužem než se stejně starým spolužákem. A nejedna žena dá také přednost staršímu muži. Není však ani výjimkou, že se žena zakouká do otce svého vyvoleného.

 

Děti bývají odrazem svých rodičů. Děti bývají kopií matky, otce. A ruku na srdce, i sebezdařilejší kopie je stále jen kopií, a nikdy nebude originálem. Děti však nedědí veškeré charakterové vlastnosti. Utváří se z nich samostatné osobnosti, které mají svůj názor, postoje, hodnoty, kterým věří, respektují je apod. Děti mohou podědit, jak dobré, tak méně dobré vlastnosti od svých rodičů. Děti také tím, jakým způsobem jsou vychovávány, a ztotožňují se s názory rodičů, jdou buď v zavedených šlépějích, nebo si dělají své vlastní cestičky, dosud neprošlapané. Něco na tom rozhodně bude, že když se dva berou, tak si svým způsobem berou i rodinu toho druhého.

Seznámení se s otcem přítele

Je jen otázkou času, když dva spolu chodí, kdy dojde na seznámení s rodiči. A tady může dojít nejen na přetřes, po kom je co do vzhledu protějšek podobný, ale také čí povahové rysy zdědil. A možná se sama dívka, žena přistihne při myšlence, že by se jí vlastně líbilo, kdyby oněch dobrých povahových rysů bylo nashromážděno více. A to v takovém měřítku, které může poskytnout ne její přítel, snoubenec, ale přímo otec přítele.

Když je otec přítele nezadaný

Možná, že se vám to zdá příliš komplikované a nereálné, aby dívka místo syna nakonec zvolila jeho otce. Jenže cesty života jsou skutečně nevyzpytatelné. A také nejsme žádnými roboty, abychom se mohli zříci veškerých citů, které prožíváme, vnímáme. Kolikráte si, ač bychom třeba chtěli, nedovedeme říci prosté ne, a děláme věci i přes náš vnitřní nesouhlas. Kolikráte víme, že něco se prostě nedělá, ale přesto si obrazně řečeno zahráváme s ohněm. A pak je tu také onen pocit vzrušení, chuť zakázaného ovoce, ke kterému můžeme nejen přivonět, ale také se ho dotknout, utrhnout a ochutnat. Někomu může připadat nemorální si něco začít s otcem přítele, se kterým předtím dívka, žena chodila. Pokud je však otec nezadaný, svobodný, rozvedený apod., co je na tom špatného, odsuzujícího?

Syn jako kopie originálu, otce

Vždy, když má dojít na seznamování se s rodiči partnera, přichází na řadu obavy. A to obavy ze všech stran. Ovšem jen málokoho by nejspíš napadlo, že je třeba se mít na pozoru předtím, že by mohlo dojít k přeskočení jiskry mezi dívkou a přítelovým otcem. Ano, je-li svatba páru, pak to řada rodičů svých dětí vnímá tak, že jim do rodiny přibude „syn“, nebo „dcera“. Rodiče mohou s volbou svého potomka souhlasit, nebo ne. To, jak bude potomek vnitřně silný, stát si za svým, ale také to, jak bude vychovávaný, pak ovlivní, zda dá, či ne na mínění svých rodičů. Standardem bývá, že „nově příchozí do rodiny“ se buď líbí, či nikoliv. Je zde také rozdíl v sympatiích, co se týká matky a otce. Zatímco otec, když má dceru, má tendence ji chránit, a s určitou nelibostí kvituje, že mu jeho holčičku „vezme“ nějaký hoch, jiné je to v případě, že má otec syna. V tomto případě nemá důvodu strážit dveře ložnice od „dětského pokoje“. Syna bere jinak, než by bral dceru. A pak je tu právě onen případ, kdy se dívka, kterou syn přivede, bude otci zamlouvat více, než by se „v normální společnosti“ slušelo.

Charisma a životní zkušenost otce

Co si budeme povídat, co do životních zkušeností se nemůže syn se svým otcem poměřovat. Otec může být životem protřelý, zatímco syn může teprve životní moudra a zkušenosti získávat. A i když jsou sny, přání, krásná věc, přeci jenom stavění vzdušných zámků ještě nikoho nezajistilo, neposkytlo mu střechu nad hlavou. Vedle životní zkušenosti je tu také charisma, které z řady starších mužů vyzařuje. Jsou muži, kteří krásní a mužní s každým dalším krokem, každou novou vráskou, šedivým vlasem. Není třeba chodit nikam daleko, stačí, když se sami rozhlédnete po okolí, nebo zabrousíte do světa herců. Takový padesátiletý charismatický muž může být pro dívku, ženu mnohem zajímavější, sexy, než dvacetiletý, třicetiletý mladík, který ještě vlastně neví, co chce, a jen tak zkouší, životem bloumá.

Žena touží být rozmazlována

Ženy od nepaměti mají rády, když jsou rozmazlovány, hýčkány, středem pozornosti. V takové míře, kterou očekávají jim však mladíci, a to navíc ještě nezajištění mladíci, kteří si teprve kariéru budují, a hledají se, nemohou poskytnout. Není to však jen o penězích. Ty, i když jsou důležité, hrají v rozhodovací chvíli vedlejší roli. Nezastíráme však, že jsou příjemným bonusem navíc, kterým se jen tak nepohrdne.

Žena touží být chtěná

Žena také touží být chtěná. Toho se také nemusí dočkat u mladíka, který sám chce být obdivován, uznáván. Ovšem u muže, který již nemá potřebu se za něčím pachtit, a může si život plně vychutnávat, ví, kde má své hranice, a kam nemá smysl se drát, může žena očekávat maximální pozornost. Zatímco mladší žena hledá u staršího partnera oporu, lásku, klid, jistotu, starší muž o mladší ženy okořenění života, atraktivitu, nový svěží vítr. Není pak tedy divu, že právě pár s věkovým rozdílem si mnohdy více rozumí, než pár, kde je věkový rozdíl minimální, či žádný.

Není důvodu se vzdát své lásky

Zůstává pak tedy otázkou, zda vůbec riskovat a podstupovat vztah v podobě, že si mladík najde stejně starou přítelkyni. A je tu i otázka, zda seznamovat přítelkyni, snoubenku s rodiči. Všechno jsou však jen dohady. Rozhodně není na denním pořádku, že se dívky jedna za druhou zamilují do otců svých lásek. Ano, je velká pravděpodobnost, že k nim budou vzhlížet, chovat k nim zvláštní vztah, úctu, ale tam to také může končit. Ne každá dívka touží po starším pánovi, a také ne každý starší pán je sexy idolem, který má slabost pro mladé ženy.

Prozření, když dívka odejde s otcem

Vše je také o vzájemné přitažlivosti, o jiskře, která může mezi otcem a dívkou přeskočit, ale také nemusí. I když nežijeme v románu, život nám může připravit nejedno překvapení, nad kterým nám může tzv. rozum stát. Lásce, citům se však skutečně nedá poručit. A když se stane, že dojde ke svatbě, ovšem ženichem nebude syn, nýbrž jeho otec, může to být pro syna značně bolestivé. Může se syn cítit podveden, může začít otce, ale i dívku nenávidět. Na to má ostatně právo. Jedno dne však pochopí, že z nějakého důvodu tomu muselo být. A jednoho dne najde dívku, ženu svého života, která pro něj bude tou pravou, a která mu s otcem neuteče.

Místo manžela bude nevlastní syn

Je to tak trochu absurdní, ale pokud dojde na svatbu, pak místo toho, aby se mladík stal pro dívku manželem, bude nevlastním synem. Představa, že by pak mladík říkal své ex „mami“ je opravdu absurdní, a svým způsobem i komická. Komická, ne však pro zúčastněné, pokud tedy neberou život s humorem, a neberou ho tak, jak je. Nový vztah otce se synovou ex může dokonce rozbít dlouho budovaný vztah mezi otcem a jeho synem. Bohužel může dojít i k tomu, že syn přestane s otcem komunikovat. Jak jsme již výše uvedli, jedná se o citlivou záležitost. Je třeba času, aby zklamání přebolelo, a opětovně se vybudovala důvěra, která byla mezi otcem a synem.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9278 (magazinerotika.cz#109)


Přidat komentář