Jaké vibrátory používaly naše babičky?

Máte pocit, že pokud byste se před babičkou zmínila o vibrátoru, že nebude vědět, o čem je řeč? Raději držte jazyk za zuby, protože i naše babičky mohly mít bohaté zkušenosti s vibrátory již ve svých mladých letech.

Nemyslete si, že pouze Vy jste moderní a progresivní a že si na vás jen tak někdo, co se erotických pomůcek týká, nepřijde. Sexshopy tu nejsou od té doby, co jste Vy začaly dospívat a okukovali jste nenápadně výlohu. Do sexshopů chodily nakupovat už i naše babičky.

Jaký má společnost vztah k vibrátorům

A San Franciscu bylo nedávno otevřeno velké Muzeum starožitných vibrátorů. Od svého otevření se těší velké oblibě a lidé se sjíždí z dalekých dálek, aby mimo klasických památek navštívili i muzeum, z jehož výstavních kousků se můžou dozvědět, jak asi vypadal sexuální život našich předků. Ve sbírkách muzea se nacházejí velmi zajímavé kousky, které pochází již z dob, kdy byly Spojené státy založeny. Vibrátory jsou zde vystaveny dle přibližného roku jejich vzniku, a to až po 70. léta minulého století. Kurátorka celé výstavy, paní Carol Queenová, uvedla, že vztah společnosti k vibrátorům kopíruje celkové postoje lidí k sexualitě žen. Velmi názorně lze totiž na vibrátorech vidět, jak lidstvo vyspívá, jak se zlepšují technologie, stejně jako znázorňují mezilidské vztahy a ženskou emancipaci.

Co bylo úkolem vibrátorů?

Vibrátory byly v prvé řadě vyrobené k těm účelům, aby potlačily bolesti hlavy, aby uklidnily ženskou hysterii, a aby dokázaly zlepšit funkci krevního oběhu. Muzeum v San Franciscu vystavuje především ty kousky, které byly vyrobeny s cíleným lékařským záměrem, a které dokázaly opravdu exkluzivně vibrovat a uspokojovat tak ženu tím nejlepším způsobem. Tyto vibrátory rozhodně nepatří k prvním, které byly vyrobeny a které začaly ženy používat. Již o mnoho staletí dřív byly vyráběny umělé údy ze dřeva, z kostí či z kamene.

Kdy byly vynalezeny první erotické pomůcky

Již před dávnými lety se vedle umělých údů z kamene, z kostí nebo ze dřeva začal pro erotickou slast používat i olivový olej, který sloužil jako lubrikant. Asi v 5. století našeho letopočtu se začaly používat při pohlavním styku** Venušiny kuličky.** Zpočátku se nejednalo o několik uliček na provázku, jak je tomu dnes, ale šlo o jednu kuličku, která měla za úkol zvyšovat díky pohybu v pochvě sexuální potěšení mužů, kteří se s ženou milovali. Poprvé ve 12. století byly v Číně použity** erekční kroužky.** Ty se vyráběly z očních víček koz, neboť právě oční víčka byla velmi pružná a dokázala penis patřičně obepnout. Teprve v roce 1869 byl vynalezen první vibrující vibrátor, jehož vynálezcem byl muž.

České babičky a vibrátory

Již naše babičky mohly také pořádně „divočit“ s erotickými pomůckami. Zhruba od konce první republiky mohli mít k dispozici různé masážní strojky, které byly opět určeny pro boj s hysterií. Dovozem se do naší země dostalo cokoliv, výjimkou nebyly ani** erotické pomůcky různých druhů**. Většinou si však ženy tyto pomůcky nemohly dovolit, ať už proto, že k nim neměly přístup, nebo že jim to hrdost nedovolila a styděly se vůbec na tyto předměty jen pohlédnout. Dokonce kolovala historka, že za peníze půjčovala vibrátor manželka jednoho komunistického pohlavára, která vibrátoru říkala Robertek. Zda je to skutečně pravda, se neví. Některé ženy však ani nevěděly, že něco, jako je vibrátor, vůbec existuje. Spíše používaly různé náhražky, které byly vyrobeny amatérsky podomácku, nebo klasické předměty denní potřeby, které samozřejmě nevibrovaly, ale bylo možné je zavádět do pochvy.

Historie vibrátorů

Americký lékař vynalezl velký vibrátor, který byl dosti těžký a který byl poháněn parou. Ten byl však určen pouze pro lékařské účely. Ženy, které by jej chtěly používat doma, měly smůlu. Parní vibrátor byl majetkem nemocnice a sloužil k léčení různých ženských problémů, např. k léčení hysterie. Všeobecně bylo v lékařských kruzích známo, že masáže pohlavních orgánů měly léčivé účinky. Vzhledem k těmto poznatkům se bohatým paničkám začal předepisovat orgasmus. Ty si pro něj chodily k lékaři, který je takovým vibrátorem uspokojoval. Teprve v první polovině 20. století již mohly ženy začít používat vibrátory i pro své domácí účely. K jejich pohonu bylo používáno elektrické energie např. z šicího stroje, z toustovače nebo z čajovaru. Úplně první vibrátor byl kombinací ventilátoru a příklepové vrtačky. Spíše než erotickou pomůcku připomínal takový vibrátor domácí nářadí pro kutily.

Masturbace žen v minulých staletích

Jak jsme již uvedli, již v prvním století našeho letopočtu lékaři v rámci léčby různých nemocí přiváděli ženy k orgasmu. Obecně však byla masturbace považována za špatnou. Byla nemorální, ale tradovalo se o ní, že je i nebezpečná a že oslabuje mysl i tělo. Ženy se z tohoto důvodu neuspokojovaly samy. Tato práce byla určena výhradně pouze mužům. Pouze oni měli právo přivádět ženy k orgasmu. Pacientky tak navštěvovaly lékaře, kteří je uspokojovali a tím je i léčili. Hysterie v té době patřila k častým nemocem. Léčit ji dokázali pouze ti doktoři, kteří byli manuálně zruční. Bylo potřeba si na tuto léčbu vždy vyhradit spousty času. Lékaři se proto začali snažit vynalézat jednodušší řešení, které by jim jejich práci usnadnilo. Prvním řešením byla hydroterapie, které se stala dosti oblíbenou jak u lékařů, tak u nemocných žen, neboť byla efektivní a výsledky byly znát. Hydroterapie byla ale dosti nákladně a obtížně přenosná. Proto byl vynalezen** první mechanický vibrátor,** který byl poháněn parou, ovšem ten se objevil prvně až v roce 1870. I ten byl dosti těžký a velký, a byl proto používán pouze v ordinacích.

První elektrické vibrátory

První elektrické vibrátory začala vyrábět společnost Weiss a to v 80. letech 19. století. Tyto vibrátory byly schopny dosáhnout 1000 až 7000 pulzů za jednu minutu. První takové vibrátory byly příliš velké. Postupně se však začaly vyrábět vibrátory menší, které již bylo možné i přenášet. Dalšími typy byly vibrátory stojící na podlaze nebo vibrátory, které visely ze stropu. Na počátku 20. století byly vibrátory velmi rozšířené. Ženy si je mohly koupit u zásilkové služby. Reklamy na vibrátory byly otiskovány v ženských časopisech nebo i v magazínech určených pro domácnosti. Následně se vibrátory začaly používat v pornografických filmech. Zde však již plnily funkci pouze erotické pomůcky, nikoliv léčebné metody, a to trochu uškodilo jejich pověsti. Na celých dalších 50 let proto zmizely z běžného života a nabízely se pouze jako přístroje určené pro** masáže krku.** Až teprve asi 20 let zpátky se vibrátory začaly opět veřejně prodávat. Doba pokročila tak, že se dnes za chápajícího, uvědomělého a citlivého muže považuje právě ten, který koupí své drahé k Vánocům, k výročí či na Valentýna vibrátor.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9334 (magazinerotika.cz#345)


Diskuze a zkušenosti

Johanka | 26.01.2015 01:02
Re: Jaké vibrátory používaly naše babičky? Haha, nechci si představovat svojí babičku, jak používá tenhle vibrátor - http://erodream.cz/magic-massager-1253.html (ten mám já) :D


Přidat komentář