Jak muži prožívají lásku?

Jde Vám dohromady spojení muže a lásky? Spíše byste zvolila spojení muže a sexu? Skutečně však mužům jde jen o jedno, copak nejsou schopni něžných citů? I muži dokážou prožívat lásku, jen svým způsobem, jiným než ženy.

 

Muži nemluví tolik o lásce jako ženy. Dalo by se dokonce říci, že nemluví vůbec o lásce. Sejdou-li se muži s kamarády, pak ohledně žen probírají spíše otázku sexu. Jen těžko byste mohla zaslechnout u mužů hovor, kdy by jeden z nich řekl, jak moc je zamilovaný do své partnerky, jak bez ní nedokáže fungovat, jak na ni stále myslí atp. Spíše uslyšíte věty v tom smyslu, že byla žena v posteli jako prkno, nebo naopak, že byla pěkná dračice aj. Ovšem to, že muži před kamarády, kolegy nehovoří zamilovaně, a nedávají najevo své city, ještě neznamená, že by byli bez citů. Muži, pokud by se před ostatními rozplývali, jak moc jsou zamilovaní, by byli v očích druhých zženštilí, a jejich mužnost by byla rázem ta tam. A tak vlastně i muži mají minimálně dvě tváře, kdy tu tvrdší z kamene ukazují na veřejnosti, zatímco tu s city si nechávají pro chvíle soukromí.

Láska a vážnost partnerského vztahu

Muži nejenže o lásce příliš nemluví, ale také je od nich svým způsobem očekáváno, že budou lamači dívčích srdcí. Muž je v očích svých kamarádů, kolegů skutečným mužem, pokud je „držitelem“ řady ženských skalpů. Pokud by se o mužovi zjistilo, že je zamilovaný, kdy dokonce za sebou nemá bujarý sexuální život, pak by místo bodů navíc, o své body přišel. Muž by pak pro ostatní muže nebyl ničím zajímavým, a spíše by se také mohl stát středem jejich posměšků a narážek. Muži tak mezi sebou sami rozehrávají hru, kdy se snaží trumfnout toho druhého. Dostáváme se tak k podstatě jejich role, jejich vůdcovství. Svým způsobem je omluvitelné, proč muži činí to, co činí. Ať už v říši lidí, nebo v říši zvířat se samci snaží být vůdci, lovci. A je logické, že ten, kdo má navrch, má pak vše, například nejlepší samici. Tento fakt je v mužích stále zakořeněný, a tak se snaží udělat dojem nejen na něžné pohlaví, ale také na ostatní muže. Je pak zřejmé, že ve fázi, kdy muž tzv. bojuje, a předvádí se, si nemůže dovolit, aby na sebe prozradil, jak moc je do vyvolené partnerky zamilovaný. Tím, že muž nemluví o lásce, může naopak značit, jak moc pro něj současný vztah znamená.

Mužská touha po sexu

V čem to je, že pro muže je sex tolik důležitý, zatímco pro ženy je důležitá spíše láska, jako taková? Sex a láska však spolu úzce souvisí. Opět zde však hrají svoji roli určité předsudky. Mohlo by se zdát, že se muži dokážou milovat naprosto bez citů, kdy hlavní slovo má jejich mužství. Pudovost zde má svoji roli, o tom není pochyb. Přesto však nelze jen tak bez obalu házet všechny muže do jednoho pytle. Ne každý muž se dožaduje sexu hned při první schůzce. A dokonce ne každý muž pozitivně přijímá, když zjistí, že partnerka je svolná k sexu na prvním setkání. I v případě, že řekněme muž neměl dlouho sex s ženou, není pravidlem, že by jeho potřeba sexu byla prvořadá. Muž, stejně jako žena, kteří sexuálně abstinují, si mohou pomoci i sami. Nebo je zde také možnost využití profesionálních erotických služeb. Jinými slovy, pokud by šlo čistě jen o sex, který nezasahuje do lásky, pak je lze oddělit sexuální potřebu od naplněného vztahu. Muži touží po sexu, stejně tak však i ženy. Ženy, jakožto něžné stvoření, je sice spojováno s láskou, city, něžnostmi, ale ty samozřejmě úzce souvisí s erotikou a sexem. I ženy dokážou být náruživé, chlípné a toužící po divokém sexu. Jen v sobě tuto touhu skrývají do doby, než si budou jisté, že by muže případně neodradily.

Vyznání lásky z pohledu zachování mužnosti

Žena je spokojena, pokud jí muž dokáže, jak moc jí má rád, jak moc si jí váží. Důkaz však nemusí být jen ve slovním projevu, jak by si žena přála. Vyznání lásky může snižovat mužnost, což není pro žádného muže zrovna výhrou. A tak se muži raději uchylují k vyznání lásky jiným způsobem. Muž může ženě vyznat lásku nejen slovy, ale také činy. A právě činy dělají muže mužem. Tohoto jsou si muži vědomi, kdy pro ně to pravé vyznání lásky také může být v podobě samotného milostného aktu. Jenže tím může snadno dojít k nedorozumění. Zatímco Vy se domníváte, že muž se po Vás „sápe“, protože se chce jen sexuálně ukojit, muž Vám tím vlastně dokazuje, jak moc Vás má rád. Pokud pak navíc mezi sebou nekomunikujete, je k případné partnerské krizi jen malý krůček. Jistě, pokud se ruce muže stále derou k Vašim ňadrům, či zadečku, pak můžete takový projev lásky vnímat jako dotěrný, až nepříjemný. Z Vás se pak rázem může stát z pohledu muže netýkavka, zatímco muž bude navíc ještě uražený, když jeho vyznání lásky vlastně odmítáte.

Porozumění v partnerském vztahu

Chce-li muž vztah, ne jen nezávazné pobavení, pak Vás může mile překvapit, co vlastně od vztahu očekává. Spokojený vztah si muži představují způsobem, že u Vás najdou porozumění, ale také jistotu a věrnost. Čekala byste toto spíše u Vás samotné? Muže máte spíše spojené s přelétavostí a žádostivostí ukořistit nejednu ženu, a pak jí opustit, jakmile dosáhnou svého? To možná platí v životní etapě muže, když se chce jen bavit, a nechce se nijak vázat. Jakmile však mužovi jde o vztah, pak je pro něj věrnost důležitá. Věrnost, společně s porozuměním a jistotou, je pro muže parametrem pro harmonický vztah. Muž tedy může prožívat a vnímat lásku, stejně jako něžné pohlaví, jakmile se dostane do fáze, kdy chce mít po boku ženu, se kterou by posléze vybudoval, založil rodinu. Muži se dokážou horoucně zamilovat, kdy svoji lásku budou prožívat stejně silně, jako ženy. Jen se však muži snaží, aby zachovali svoji tvář, a nevypadali v očích ženy slabě. Ostatně, i Vy samotná určitě spíše chcete muže, a ne bačkoru. Jsou muži, kteří nejsou skoupí na slova lásky, kdy se dokonce již na první schůzce vyznají ze svých citů. Věřte, že tato sorta mužů by Vás zrovna moc dlouho nebavila. Od mužů očekáváte lásku, ale ne změkčilost, a přílišné emocionální zaujetí.

Obavy mužů z manželství

Představa muže, že se po zbytek svého života zaváže jedné ženě, je pro něho svým způsobem nepředstavitelná. I tento fakt ovlivní jejich prožívání lásky, jako takové. Kdyby měl muž jistotu, že se vztahem nezměníte, a budete stále tou ženou, jakou Vás potka na začátku vztahu, pak se více uvolní, a nebude stále ve střehu. Být však stále v pozoru je únavné a vysilující. A pokud navíc muž již jeden vztah prožil, byť krátkodobý, který se nevydařil, a potvrdil jeho teorii, pak je zřejmé, že láska pro něj bude mít zcela jiný rozměr, než pro Vás, jako ženu. Muži dokážou milovat, ale bojí se toho, podají-li prst, tak si tzv. vezmete celou jejich ruku. Muži mohou mít zafixované, že ženy z mužů činí jedince, kteří doma musí sekat latinu. Vše je pak jako lavina. Stačí jedna špatná zkušenost, která ani nemusí být vlastní, a pak se daná informace přesune k dalším mužům. Na Vás je pak svým způsobem muže přesvědčit, že není třeba žádných obav. Podaří-li se Vám to, pak se můžete těšit ze spokojeného vztahu, plného opětované lásky.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9312 (magazinerotika.cz#276)


Přidat komentář