Cesta přes klitoris k orgasmu

Věděly jste, že klitoris se při vzrušení topoří stejně jako mužský penis? Dokonce může být dlouhý až třináct centimetrů. Kde se klitoris nachází a jak díky němu dosáhnout orgasmu, to je téma tohoto článku.

Ženský orgasmus

O rozmnožování se vyučuje už na základních školách. K čemu slouží pohlavní orgány, víme tedy dobře. Jak ale používat celou výbavu nejenom k rozmnožování, ale také k potěšení, to vám už ve škole neřeknou. Přitom sexuálně se lidé stýkají kvůli potěšení a uspokojení svých fyzických potřeb mnohonásobně častěji než za účelem početí. Muži se svým potěšením a orgasmem žádný problém nemají, nastává u nich automaticky při vyvrcholení. Ženské libido však funguje složitěji a velké procento žen orgasmu vůbec nedosahuje. Přitom na tom není nic až tak složitého.

Proč se postarat o vlastní orgasmus

V prvé řadě si ženy musí uvědomit, že ke své sexualitě musí přistupovat aktivně. Nenechávejte to na mužích, sami si s ženami často nevědí rady. Jste to právě vy, které se musí naučit, jak vaše tělo funguje. A potom to můžete naučit své milence. Vaše sexuální uspokojení závisí pouze na vás, na nikom jiném. Dokud toto nepochopíte, nemůžete být v životě šťastné.

I když víte, kde máte klitoris, a je vám příjemné, když se ho vy nebo váš partner dotýkáte, orgasmus se ne a ne dostavit. Co děláte špatně? Co dělá váš partner špatně? Odpověď si musíte najít sama. Použijte k tomu svoje prsty, dlaně, erotické pomůcky určené pro stimulaci klitorisu. Však na to jednou přijít musíte.

Víte, na co reaguje ženské tělo?

Z různých průzkumů se ukazuje, že ženy mají pouze okrajové znalosti o tom, které části jejich těla působí jako erotogenní zóny a dokážou prožívat sexuální vzrušení. Každá žena má stoprocentní výbavu všeho, co ke svému vzrušení potřebuje. Akorát ženy nikdo nenaučil, jak ji používat.

K čemu slouží klitoris?

V učebnicích biologie jsou rozmnožovací orgány detailně popsány, avšak o klitorisu najdete pouhou zmínku. Nic víc k tomu, k čemu slouží, jak ho používat, co dokáže. O G-bodu či ženské ejakulaci se žádná z učebnic nezmiňuje vůbec.

Některé ženy vědí, kde mají klitoris, jiné přibližně tuší. Je to orgán, který je uložen v hloubce devět až třináct centimetrů. Při sexuálním vzrušení se topoří. Pro sexuální vzrušení bohužel obvykle používáte pouze vrchní část klitorisu – tedy jeho žalud, který se nachází na povrchu těla. Při zapojení hluboké části klitorisu, která se nachází uvnitř, se dočkáte úplně jiných prožitků.

Co je ženská prostata?

Nejenom muži mají prostatu. Ženská prostata je tkáň, která se nachází kolem močové trubice a má spoustu žlázek, které produkují tekutinu podobající se té mužské. Při ženské ejakulaci se uvolňuje právě tato tekutina. Ejakulace však nemusí vždy probíhat při orgasmu ženy. Jistě jste už slyšely o bodu G. Tím je ve skutečnosti celá tato oblast, takže erotogenních bodů se tam nachází vlastně několik.

Jak se naučit orgasmu?

Orgasmus se žádné ženské tělo učit nemusí, protože je to tělesný reflex. Každé tělo ho dobře zvládá, stejně jako smích nebo kýchání. Ženy se ale musí naučit dostatečně se vzrušit a přestat myslet na to, co mají udělat, na postupy, rady atd. Měly by na chvíli přestat kontrolovat své city a prožitky. A díky tomu se ze vzrušení docílí orgasmu. Důležité je, aby ženy rozpoznaly, že orgasmus prožívají. Bohužel, spousta žen má v sobě určité bloky, které jsou následkem výchovy, problémů ve vztazích atd.

Chcete-li dosáhnout orgasmu, naučte se používat klitoris. To je tak zvaná sázka na jistotu. Můžete nechat partnera zkoušet různé způsoby. Mnohem jednodušší cesta však je, když si na všechno přijdete sama. Klitorisu se sama můžete dotýkat i při pohlavním styku, například při poloze zezadu nebo při misionáři.

Jak na vaginální orgasmus?

Při vaginální stimulaci dokáže dosáhnout tohoto orgasmu jen menší procento žen. Je to umožněno stimulací hlubokých částí klitorisu a ženské prostaty nebo okolí močové trubice. I vaginální orgasmus se dá natrénovat. Ve skutečnosti existuje mnoho úrovní vzrušení, chce to zkrátka cvičit.

Ve kterém období ženy dosahují orgasmu snáze?

Dosahování orgasmu u žen je vždy individuální. Největší rozkoš z milování však ženy pociťují v období zamilovanosti. Ani tak nezáleží na věku ženy, jako spíše na tom, jaký má vztah k sexu, zda je citově dobře naladěná a zda má klitoris.

Co se příliš neví, je, že v období menstruace je den či dva, kdy žena prožívá sex mnohem intenzivněji. Lepších sexuálních prožitků a vzrušení ženy dosahují, pokud neužívají hormonální antikoncepci. Pokud si žena chce opravdu své libido vysledovat, musí si vést deník o veškerých svých sexuálních potřebách, míře vzrušení a prožitků. Potom si snáze dokáže například naplánovat dovolenou s partnerem.

Kde se nachází klitoris?

Tento topořivý orgán o velikosti hrášku najdete nad stydkými pysky. Klitoris z větší části zakrývá čepička, která ho chrání před nechtěnou stimulací. Ta by mohla být nepříjemná či bolestivá. Když je žena vzrušená, klitoris se zvětší. Nabude na objemu a prokrví se. Každá žena má klitoris jiný. Některá ho má menší, jiná větší.

Jak stimulovat klitoris?

Citlivost klitorisu je různá. Proto neexistuje jediná rada, jak ho účinně stimulovat. Je třeba zkoušet sama na sobě, co na vás platí. Které pohyby a dotyky vyvolají největší vzrušení. Některé ženy mají rády lehčí poklepávání klitorisu, jiné vzrušují tvrdší dotyky. Některé však nesnesou dotýkání se přímo klitorisu a vzrušuje je hlazení kolem něj. Až na to přijdete, naučte to svého partnera.

Při stimulaci lze začít roztažením pysků a zlehka přejíždět dvěma prsty po klitorisu nahoru a dolů, z jedné strany na druhou. Střídejte intenzitu tlaku, rychlost, směry. Přitlačte silněji a pak zase zlehčete pohyb. Klitoris nikdy nemasírujte na sucho. K jeho navlhčení vám pomůže nasliněný prst nebo lubrikant.

Zapojení jazyka

Mnohým ženám dělá dobře orální sex. Svěřte se svému partnerovi se svým přáním, aby do stimulace klitorisu zapojil i jazyk. Dráždění klitorisu bude najednou jiné a třeba zrovna vám tato technika pomůže k vyvrcholení. Oblíbený způsob je, když muž špičkou jazyka kmitá na klitorisu. Také vám ho může jemně sát, olizovat, lechtat. Nikdy však kousat, to by bylo bolestivé.

Dráždění klitorisu vibrátorem

Další oblíbenou technikou je dráždění klitorisu vibrátorem. To si můžete provádět samy, nebo necháte partnera, ať si pohraje. V sexshopu vám rádi poradí, který typ vibrátoru je přímo určen ke stimulaci poštěváčku. Vibrátory mají různé druhy vibrací. Vyzkoušejte jednu po druhé a najděte si svoji oblíbenou. Vibrátory mohou mít i dálkové ovládání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9326 (magazinerotika.cz#318)


Přidat komentář