Sexuální turistika

Jistě vás to již někdy napadlo. Proč za sexem nevyrazit do ciziny? Jaké destinace jsou nejvhodnější, jak se v různých nabídkách orientovat a na co dávat pozor? Toto a některé další věci řeší následující článek.

Co je sexuální turistika

Sexuální turistika je jev, při kterém osoby z vyspělých států cestují do jiných, zejména nevyspělých zemí, za účelem sexu za úplatu. Nevylučuje se, že je sex jen zpestřením jinak běžného výletu nebo dovolené, ale existují některé destinace, které jsou vesměs postaveny na sexuální turistice a do kterých se jezdí opravdu jen za jedním účelem. Pro tyto destinace je sexuální turistika významným zdrojem příjmu a proto ji místní úřady tolerují nebo dokonce podporují.

Nejčastější destinace v sexuální turistice

Obvyklými destinacemi jsou především země jihovýchodní Asie (především Thajsko, které je tím již proslavené), dále Rusko, Ukrajina a některé Africké státy. Na Thajsku je zajímavé to, že je téměř nejvíce medializovanou destinací sexuálních turistů a přitom je v něm prostituce zakázaná. Místní úřady si však uvědomily nutnost její provozování umožnit a proto se fakticky nic neděje a žádná hrozba problémů s policií snad není. Mezi občany České republiky (která je naopak častým cílem Němců) je populární destinací Chorvatsko.

Důvody sexuální turistiky

Asi nejčastějšími důvody, proč někdo cestuje do vzdálených zemí za účelem sexu, jsou jeho vlastní sexuální představy. Mnoho mužů chce vyzkoušet sex s asijskou ženou nebo černoškou. To v naší zemi není vždy možné. Navíc se destinace sexuální turistiky rychle šíří mezi muži. Někdy také muži mají strach z odmítnutí a vědí, že asijské ženy jsou o něco přívětivější a poddajnější než ty evropské. Dalším důvodem je skutečnost, že jsou například ženatí muži na dovolené obvykle dál od svých rodin a proto necítí (nebo cítí méně) pocit viny a celou věc neberou tak vážně. Vědí také, že je v podstatě vyloučené, že by se jejich manželka o něčem dozvěděla. Takoví muži by totiž třeba ve svém rodném městě do nevěstince nešli. Určitým negativním faktorem je pak věk. Některé země mají velmi nízký věk, od kterého smějí mít její občané sex, a proto se stávají tyto země cílem pedofilů a jiných podobných lidí. Mohou samozřejmě existovat i další, individuální, důvody.

Výhody sexuální turistiky

Kromě možnosti si užít dále od svého běžného prostředí je jistě pozitivem přítomnost kamarádu, mezi kterými se můžete hecovat. Rozhodně je ale třeba, abyste byli se všemi domluveni, že nic nikomu neřeknou. Akce tohoto typu musejí zůstat tajné. Obvykle jsou také ve většině destinací velmi nízké ceny. Proto si za peníze, které by vám v Praze stačily horko těžko na noc, můžete užít celý týden.

Nevýhody sexuální turistiky

Úplně nejhorší je neznalost destinace. Každá lokalita totiž má svá specifika, která je potřeba znát, aby se předešlo problémům. Některé mohou být jen legrací, o které si pak budete s kamarády povídat, ale jiné mohou mít závažné následky.

Na co dávat pozor při sexuální turistice

První a nejvíce propíraný problém jsou samozřejmě** pohlavně přenosné nemoci**. Místa, kam se sjíždějí lidé z celého světa, jsou obvykle také místy se zvýšeným výskytem těchto nemocí. Nejnebezpečnějším je AIDS. V Thajsku jsou jím nakažena 2% populace, tedy asi milion lidí. Extrémní opatrnost je třeba v Africe ale ani o něco civilizovanější Thajsko by nemělo člověka uklidnit natolik, že odhodí ochranu. Je to opravdu rizikové a mužů, kteří si z podobných dovolených přivezli nějakou nemoc a pak ji ještě přenesli na svou manželku, je bezpočet. Je to skutečně reálný a závažný problém. Pokus se vůbec dá vůbec v tomto kontextu vážně hovořit o sexu bez ochrany, tak opravdu jen ve velmi dobře prověřených podnicích. Celkově to ale opravdu nelze doporučit. Nelze to ostatně při styku za peníze doporučit snad nikdy.  Další věcí jsou pak problémy se zákonem. V některých zemích jsou extrémně přísné tresty. Například za** pedofilii** hrozí v Thajsku až doživotí nebo dokonce trest smrti. Není nic lepšího než si opravdu důkladně prostudovat zákony dané země a zjistit si možná rizika. Například v případě pedofilie je možné jim předejít tím, že si vyžádáte od dívky její doklad totožnosti. Pokud ho nemá nebo něco neodpovídá, volte jinou. Nakonec je také dobré si dávat pozor na pohlaví vybrané osoby. Toto je problém zejména v Asii a to především opět v Thajsku. Tam totiž jsou plastičtí chirurgové opravdu zdatní a hrozí, že zjistíte pravé pohlaví vybraného partnera až příliš pozdě.

Za co se platí při sexuální turistice

Kromě samotné dívky je třeba zaplatit také za** pokoj v hodinovém hotelu.** Můžete dívku také vzít na pokoj vašeho hotelu, ale obvykle za ní musíte připlatit. Navíc bude na recepci hotelu vyzvána k odevzdání dokladů, což se nemusí některým dívkám moc líbit a mohou to odmítnout (byť se to obvykle nestává). Platí se také samozřejmě vstup do většiny nočních podniků. Pokud si k vám přisedne dívka a vy se o něco snažíte, je slušností jí zaplatit drink. Pokud se vám dívka bude líbit, můžete ji vzít na pokoj. V Thajsku je pak časté, že se dále domluvíte, že s vámi bude dívka po celou dobu pobytu. V takovém případě nebudete mít jen sex, ale také se o vás postará, vypere vám a případně zajistí další věci. Za to jí zaplatíte buď přímo, nebo ji můžete koupit nějaký dražší dárek. Musíte se ale v každém případě předem domluvit a mít jistotu, že se vším souhlasí. Pokud bude existovat jakýkoliv rozpor, je lepší najít si jinou dívku.

Rady ohledně sexuální turistiky

To je tedy shrnutí sexuální turistiky. Má své výhody, ale samozřejmě má také svá úskalí. Je potřeba být opatrný a hlavně informovaný. Asi nejlepší informace najdete na stránkách specializovaných cestovních kanceláří, které se zabývají sexuální turistikou. Tam jsou jak informace k zákonům daného státu, tak také doporučení z hlediska sexuálního života. Není radno nic podceňovat. Z perfektního zájezdu se může stát noční můra v řádu minut a většina** destinací sexuální turistiky** je dost exotická, takže našinec nemá obvykle moc představu o místní kultuře a zákonech. To, co známe odsud, nám moc nepomůže. Nakonec je dobré si promyslet, zda se podobné služby nedají získat i tady. Cenově to vyjde různě, ale jistota je přece jen o něco větší. Jakmile se z některého místa stane středisko sexuální turistiky, stane se z něj také centrála pohlavních nemocí a jiných negativních věcí. Rozhodně také nejezděte sami. Ve více lidech budete případným problémům čelit bezesporu lépe. Je třeba počítat opravdu takřka se vším.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9250 (magazinerotika.cz#66)


Přidat komentář