Nejčastější příčiny erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce je poměrně častým problémem mužů, který dokáže velmi výrazně zasáhnout do kvality sexuálního života muže a jeho partnerky. Jaké jsou nejčastější příčiny této poruchy a jak samotnou erektilní dysfunkci léčit?

Erektilní dysfunkce nejenže je velmi častý medicínský problém, který negativně ovlivňuje sexuální život obou partnerů, ale důležité je také to, že se může jednat o první signál a upozornění na podstatně závažnější onemocnění, které se může dřív nebo později dostavit. Dříve se o** erektilní dysfunkci** moc nemluvilo, spíše se jednalo o společenské tabu. Vzhledem k tomu, že se však jedná o stále častější problém mužů, posunula se hranice tohoto tématu do centra dění a mužům již nedělá tolik problémů se o tomto problému bavit a začít jej odborně řešit.

Co je erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce je trvalá neschopnost dosáhnout erekce, nebo ji udržet tak, aby mohl být proveden uspokojivý sexuální styk. Za trvalou neschopnost je považována doba alespoň** 6 měsíců.** Přesto že se tato porucha projevuje u 10% procent dospělých mužů, pouze mizivé procento z nich se rozhodne tuto poruchu odborně léčit s pomocí lékaře. Někteří muži však mají projevy této poruchy slabé a postačí jim pouze přípravky, které si můžou sami koupit v lékárně nebo cestou internetu. Některým ale nezbývá, než skutečně vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

Příčiny erektilní dysfunkce

Příčiny erektilní dysfunkce můžou být různého druhu. Může se jednat o problémy psychogenní, organické nebo smíšené. Velké procento případů má poruchy s erektilní dysfunkcí v důsledku jiné léčby a užívání léků. Nejvýraznějším projevem erektilní dysfunkce je buď zcela chybějící, nebo nedostatečná erekce, která negativním způsobem znepříjemňují sexuální život nejen muži, kterého tento problém postihl, ale také jeho partnerce. Základem diagnózy je** speciální vyšetření,** provedení laboratorních testů apod. Erektilní dysfunkce ještě nemusí nutně znamenat, že je Váš sexuální život v troskách a že takový stav již Vám zůstane napořád. I pro Vás určitě existuje řešení. Někdy dokonce nemusí být nutná hned léčba, ale postačí vyvarovat se určitým jednáním a zvykům, které erektilní dysfunkci způsobují. Mnoho příčin poruch dysfunkce by Vás rozhodně ani nenapadlo.

Léky na prostatu a léky proti vypadávání vlasů

Mnoho mužů užívá léky proti vypadávání vlasů, aniž by si uvědomovalo, že můžou mít i vedlejší účinky. Jedním z nich bývá často i erektilní dysfunkce. Tato skutečnost byla uvedena po provedeném výzkumu. Dlouhodobé užívání těchto léků vede k** hormonálním změnám,** které se bohužel negativně podepíší na funkci penisu. Stejného účinku se bohužel můžete dočkat také při požívání léků na prostatu.

Problémy s dásněmi a jejich onemocnění

Také jste překvapeni, že dásně a penis můžou mít něco společného? Je to tak. Pokud trpíte zánětem dásní, může se tato nemoc opravdu projevit i poruchami erekce. Zánět dásní vždy značí podlomené zdraví, často bývá projevem** srdečního onemocnění.** Bohužel se zánětem dásní kolikrát souvisí i výskyt erektilní dysfunkce.

Žárlivost

Zřejmě Vám to může přijít jako nesmysl, ale žárlivost vede u muže častokrát k projevům erektilní dysfunkce. Vyplývá to z toho, že podstatnou součástí sexuálního výkonu nejsou pouze fyzické, ale také psychické faktory. Jestliže nejste psychicky v pohodě, ovlivňuje to výrazně i Vás sexuální výkon. Dobré psychice jistě nepřidá fakt, když se Vaše partnerka schází s kamarády, s bývalým přítelem nebo s kolegy víc, než považujete za nutné nebo za vhodné. V těchto případech se u Vás může projevit erektilní dysfunkce. Dle výzkumu dokonce 98% mužů, kteří jsou partnery až příliš přátelských partnerek, které vyhledávají přítomnost jiných mužů, má problémy s erekcí.

Cukrovka

S onemocněním zvaným cukrovka je od nepaměti spojen i problém s erekcí. Muži, kteří se s cukrovkou léčí, jsou dvakrát až třikrát častěji postiženi erektilní dysfunkcí, než muži zdraví. Je to dáno tím, že je nedostatečně regulovaná hladina krevního cukru, což může výrazně poškodit nervová zakončení a zúžit krevní cévy. A právě to je důvod pro poruchy erekce.

Pravidelná jízda na kole

Rádi se věnujete sportu? Libujete si v jízdě na kole, a pokud možno v jízdě co nejdelších tratí? Jistě tím přispíváte ke svému zdraví i atraktivnímu vzhledu, ale Vaší erekci nemusí tento druh sportu až tolik prospívat. Čím častěji a déle totiž sedíte na kole, tím hůř pro Váš sexuální život, lépe řečeno pro Vaši erekci. Dokonce až 4% cyklistů, kteří tráví na kole alespoň 3 hodiny týdně, trápí problémy s erekcí. Jestliže Vás tento sport až tolik nebaví, ale provozujete jej jen proto, abyste se udrželi fit, zkuste jej vyměnit např. za běh, plavání nebo jiný druh sportu, který nebude ovlivňovat Váš sexuální život.

Léčba erektilní dysfunkce

Proces erekce není vůbec jednoduchý. Vznik jeho poruchy nepřichází z ničeho nic, ani nenadále, ale i on je složitý. Erektilní dysfunkce vyžaduje komplexní léčbu. Pokud Vás problémy s erekcí trápí delší dobu, vždy byste měli vyhledat odbornou** lékařkou pomoc** a neřídit se pouze jednoduchými radami, jak tyto problémy překonat. Mohlo by se totiž také stát, že prvotně mírné problémy s erekcí přejdou do těžce léčitelného stádia. Raději se při erektilní dysfunkce vyvarujte samoléčbě, nebo užívání potravinových doplňků bez doporučení odborníka. Jistě se Vám to vyplatí. V dnešní době se pacientům nabízí celá řada léčebných metod. Vždy je rozumné začít u změny životního stylu, poté si obstarat různé doplňkové pomůcky, podstoupit odbornou terapii, atd. Postup léčby by Vám měl vždy naordinovat odborník, kterého se svým problémem vyhledáte.

Změňte životní styl

Životní styl hraje v oblasti erektilní dysfunkci výraznou roli. Především u těch, kteří si rádi vychutnávají cigaretový kouř, nadměrně pijí alkohol, užívají drogy, nedělají nic pro své zdraví, nevěnují se žádnému sportu, nevhodně se stravují, jsou obézní a nehodlají se svým stavem nic dělat a jsou často vystavení stresu. Toto všechno má negativní vliv na erekci. V prvé řadě se pokuste vyvarovat všem stresovým situacím, kterým jste vystaveni, a které na vás doléhají. Přestaňte kouřit a omezte konzumaci alkoholu. Máte-li možnost, vynechejte jídla s velkým podílem živočišných tuků a začněte se hýbat.

Psychoterapie

Problémy s erekcí mají velmi často příčinu v psychických problémech. Dokonce až 20% všech poruch erekce je zapříčiněno psychickými problémy. Mnohokrát by muži postačil pouze rozhovor se svou partnerkou, kdy jí sdělí, co jej trápí, jaké má problémy a co by od ní očekával, a problémy sami od sebe odezní. Pokud ale tyto problémy ani po několika týdnech až měsících nezmizí, přichází na řadu psychoterapeut nebo psychiatr. Důležité je nenechat si tyto nepříjemné zdravotní problémy pro sebe, ale začít je zavčasu řešit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9252 (magazinerotika.cz#150)


Přidat komentář