Vibrační vajíčko

Mnoho ložnic zažívá rozmach erotických pomůcek. Už dávno však nejde jen o pouta a vibrátory. Velmi oblíbenou pomůckou se stala vibrační vajíčka, které mají široké spektrum využití i obou partnerů.

Co to je?

Vibrační vajíčko je, technicky vzato, takový malý vibrátor, univerzální erotická pomůcka s širokým využitím. Báječná je jeho velikost – díky ní lze vajíčko vzít opravdu kamkoli bez zvýšení pozornosti. Tvar má ve většině případů oválný, stejně jako opravdové vejce. I přesto se však objevují na trhu zábavné novinky ve tvaru maličkých penisů nebo různého ovoce.

Jak vibrační vajíčko funguje?

Vibrační vajíčko je uzavřeno v plastovém pouzdru z různého materiálu. Jeho základem je však vnitřní miniaturní elektromotorek s excentrickým závažím. Při zapnutí vajíčka se toto závaží roztočí, čímž celé vajíčko rozvibruje. Vibrační programy mění** vibrace** změnami nebo přerušováním otáček závaží.

K čemu je určeno?

Primární funkcí vibračního vajíčka je přivodění rozkoše. Ale obdobně jako venušiny kuličky mají vajíčka i svoje zdravotní výhody. Tím je především zpevnění svalů pánevního dna. Na rozdíl však od Venušiných kuliček nebo Kegelových cviků, doporučovaných pro zpevnění těchto svalů, se výsledky s vajíčkem dostavují rychleji.

Jak se vibrační vajíčko používá

Pro erotické potěšení se vibrační vajíčko používá především v oblasti klitorisu, ale jde použít jak vaginálně, tak dokonce i análně nebo pro stimulaci varlat. Vajíčko může být i pomocníkem při erotických masážích a ve voděodolném provedení je výborným společníkem do sprchy i vany.

Pro méně zkušené uživatele nebo pro celkově jednodušší zavedení vibračního vajíčka na správné místo existují i aplikátory, často dokonce stejného barevného odstínu.

Druhy vibračních vajíček

Nejenže je možné vybrat si vibrační vajíčko z několika dostupných tvarů, liší se také materiál. Silikonové vajíčko je nejoblíbenější z několika důvodů. Je měkké, hladké, bez zápachu a velmi rychle se přizpůsobuje teplotě těla. Cenově vychází dráž a při použití lubrikantů je třeba brát pouze ty, jež jsou na vodní bázi. Dalším oblíbeným materiálem u vajíček je gel, jehož povrch je také hladký, avšak porézní. Proto se hůře čistí a tím může být problematický pro ženy, jež jsou náchylné na vaginální infekce. Nicméně při použití lubrikantů lze využít u gelového vibračního vajíčka ty na bázi silikonu i vody.

Dalším odlišením u vajíček je ovládání. Většina modelů má kabelové ovládání na tlačítka nebo otočné regulátory. Délka kabelů se pohybuje od 50 cm až do 1 metru. Existují však i vajíčka na bezdrátové ovládání až do vzdálenosti několika metrů.

Péče

Před použitím, stejně jako po něm, je třeba vibrační vajíčko očistit. Před prvním použitím se doporučuje využít dezinfekční prostředek. Dobré je se poradit v sexshopu, který z prostředků, jež jsou k dostání, je nejvhodnější. Pro další údržbu stačí už jen teplá voda a** vibrační vajíčko** řádně omýt. Opatrnosti není nazbyt v místech, kam se do vajíčka vkládají baterie, ta nemusí být vodotěsná, a může tak dojít k celkovému poškození pomůcky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9244 (magazinerotika.cz#349)


Přidat komentář