Venušiny kuličky použití

Venušiny kuličky nejsou pro ženy pouze zpestřením erotického života, ale mají také své zdravotní výhody. Představíme různé druhy kuliček, možnosti použití a poradíme, jak z nich vytěžit to nejlepší pro Vás i partnera.

Co jsou Venušiny kuličky

Venušiny, nebo také vaginální kuličky, jsou dvě kuličky s průměrem většinou mezi 2,5-3,5 cm, propojené provázkem nebo propojovací spojkou. Uvnitř kuliček je vložena další kulička z těžšího materiálu, fungující jako závaží. Princip, na kterém Venušiny kuličky fungují, je ten, že se pohybem těžší kuličky rozhoupou, čímž přenášejí vibrace do větších kuliček, a ty tak stimulují stěny pánevního dna. Stěny jsou více prokrvené a k jejich posílení dochází snahou ženy, zadržet je v pochvě.

Druhy

V současné době existuje mnoho druhů venušiných kuliček, co se průměru, rozměrů, tvaru, materiálu i barvy týče. Nejoblíbenějším typem jsou silikonové, vhodné pro alergiky. Novinkou jsou Venušiny kuličky ve tvaru fazolky, které lépe kopírují anatomii pochvy. Povrch může být zcela hladký nebo s výstupky.

Pro začátečnice existuje také jedna kulička s provázkem, pro zkušené uživatelky varianta se třemi kuličkami.

Použití kuliček

Stejně jako u mnoha jiných erotických pomůcek je třeba zajistit, že jsou Venušiny kuličky před použitím čisté. Pokud máte problémy s vložením kuliček do vagíny, jste-li nedostatečně uvolněná nebo vlhká, je lepší použít klasický lubrikační gel, na který jste zvyklé, a kuličky jím potřít. Nejlepší polohou pro vložení kuliček do vagíny je poloha vleže. Poté lze použít Venušiny kuličky několika způsoby: zanecháním v pochvě a věnováním se potřebným činnostem (zdravotní hledisko) nebo opakovaným vsunováním a vysunováním z pochvy (erotické hledisko). Ačkoli nejsou kuličky zcela uzpůsobené jako partnerská erotická pomůcka, lze je využít i s partnerem, kdy se kuličky vloží do pochvy před sexuálním stykem, který pak probíhá společně s kuličkami v pochvě.

Kuličky je tedy možné používat prakticky při jakékoli činnosti. Přílišná omezení neexistují ani u sportu: vhodnými sportovními aktivitami s venušinými kuličkami je například běh, tanec nebo aerobik.

Péče

Jak již bylo zmíněno, Venušiny kuličky je, ze zdravotního hlediska, potřeba hygienicky ošetřit před a po každém použití. Většinu kuliček stačí ošetřit antibakteriálním přípravkem. Dražší modely, především ze silikonu nebo skla, lze také vyvařit. Pro jednodušší údržbu je vhodné vybrat si takový model Venušiných kuliček, který na sobě nebude mít příliš mnoho zářezů nebo jiných povrchových úprav.

Zdravotní benefity

Venušiny kuličky jsou doporučovány především pro mnoho výhod, jež jejich použití provází. Jde hlavně o zpevnění pánevního dna. Svaly pánevního dna mohou ochabovat z několika důvodů: kvůli těhotenství, po gynekologické operaci, díky sedavému zaměstnání nebo také s ohledem na přibývající věk. Vedlejším důsledkem ochabování svalů pánevního dna může být inkontinence (únik moči). Posílené svaly pánevního dna mají naopak pozitivní účinky na sexuální život ženy, kdy dokáže lépe uspokojit muže. Proč? Poševní stěny jsou lépe prokrvené a citlivější a žena je schopná ovládat svaly pánevního dna a „uchopit“ tak partnerův penis pro větší prožitek.

Komplikace

U Venušiných kuliček není známo mnoho komplikací, které mohou nastat. Jednou z nejčastějších jsou ovšem infekční onemocnění, způsobené nedostatečnou hygienou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9243 (magazinerotika.cz#348)


Přidat komentář