Jak vybrat vibrátor?

Ještě před pár lety byl výběr vibrátorů poměrně slabý. Většina vibrátorů se snažila svým tvarem, velikostí a někdy i designem napodobit ztopořený mužský penis. Dnes se kromě klasických vibrátorů vyrábí i mnoho jiných typů této oblíbené dámské hračky.

Pokud si chcete koupit nový vibrátor, možná už máte jasno. Pokud ale ne, poradíme vám, podle čeho si vašeho nového pomocníka vybírat.

Vibrátory podle velikosti

Vaginální vibrátory se nejčastěji dělí na malé, střední a velké. Kromě toho existují ještě miniaturní vibrátory určené speciálně pro dráždění klitorisu. Malé vibrátory jsou ty, jejichž celková délka nepřesahuje 16 cm, střední jsou do 22 cm a velké vibrátory jsou nad 23 cm celkové délky. Pokud se vám zdá některý vibrátor zbytečně dlouhý, pak nezapomínejte na to, že je potřeba vibrátor za něco držet, tudíž jeho použitelná délka se zkracuje o tu část, která bude ve vaší ruce (nebo ruce partnera apod.). Protože vibrátory střední velikosti jsou mezi ženami nejžádanější, je mezi nimi také největší výběr. Malé vibrátory se většinou hodí pro velmi drobné a štíhlé ženy popřípadě pro ty, které si při sexu často stěžují na bolestivé pocity ve vagíně. Oproti tomu velké vibrátory jsou v oblibě u mohutných žen, dále u těch, které již absolvovaly vaginální porod nebo u těch, které mají ve vagíně rády pocit plnosti a pnutí. Kromě velkých vibrátorů se dají občas sehnat i vibrátory XXL s délkou nad 30 cm.

Šířka vibrátoru

Kromě** délky vibrátoru** je potřeba brát v úvahu také jeho šířku. Obvykle platí, že čím delší je vibrátor, tím je také širší, i když nemusí to být pravidlem. Obvyklá šířka vibrátoru je okolo 3,5 cm. Vibrátory XXL dosahují až 6 cm šířky. Šířku vibrátoru můžete zvolit podle toho, zda vám při sexu vyhovuje spíše partner s mohutným nebo úzkým penisem.

Materiál vibrátoru

Původně se všechny vibrátory vyráběly z tvrdého plastu. Tento materiál přetrval dodnes, ovšem v průběhu času mu „vyrostla“ konkurence v podobě latexového vibrátoru, gelového vibrátoru a v poslední době i** vibrátoru ze silikonu** nebo tzv.** real skin**.

Vibrátor z tvrdého plastu

Největší výhodou plastového vibrátoru je nízká cena, vysoká životnost materiálu, jeho nealergičnost a také snadná údržba. Plast také velmi dobře přenáší vibrace. Na druhou stranu plastové vibrátory na omak nepůsobí příliš příjemně a jsou tvrdé a nepružné, což může někomu vadit. Plastové vibrátory obvykle bývají také ze všech nejhlučnější, takže pokud bydlíte v bytě s rodinou a chcete si občas tajně užít, počítejte s tím, že vaši hračku nejspíše uslyší i v sousedních místnostech.

Vibrátor z latexu

Vibrátory z latexu se staly ve své době velmi oblíbené, protože na rozdíl od těch plastových byly pružné a měkké. Ukázalo se však, že latex je materiál, jehož používání u mnoha žen vedlo k nepříjemným alergickým projevům. Proto se dnes latexové vibrátory už příliš často neobjevují.

Vibrátor z gelu

Jako další spatřil světlo světa gelový vibrátor. Gelový vibrátor je velmi ohebný, což se některým ženám líbí. Gel přenáší vibrace podstatně slaběji než plast, což některé ženy považují za nevýhodu, jiným zase právě toto vyhovuje. Při koupi gelového vibrátoru dejte přednost tomu, který má označení „bez ftalátů“. U některých žen taktéž vzniká podráždění poševní sliznice způsobené přecitlivělostí na gel.

Vibrátor ze silikonu

Nejmodernějším a nejdražším vibrátorem je pak ten z lékařského silikonu. Jeho výhodou je materiál příjemný na dotek a nealergičnost tohoto materiálu. K dostání je také nejmodernější silikonový vibrátor z tzv. real skin, který je na omak k nerozeznání od pravé lidské kůže.

Tvar vibrátoru

Dalším kritériem pro** výběr vibrátoru** je jeho tvar. Dobře známé jsou klasické tvary ztopořeného penisu. Dnes se však vyrábějí také vibrátory připomínající svým tvarem vlnku nebo mořského koníka, které jsou vhodné pro stimulaci G bodu. Klasické vibrátory mohou mít navíc speciální výstupek určený pro dráždění klitorisu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9230 (magazinerotika.cz#18)


Přidat komentář