Erotické pomůcky pro alergiky

Erotických pomůcek na trhu je poměrně pěkná řádka. Stačí jen zabrousit na internetu, či rovnou zajít do kamenného sexshopu, a rozprostře se před Vámi svět erotiky. Jenže, co v případě, že jste alergici? Musíte se erotických pomůcek vzdát?

 

Alergií kolem nás přibývá, a to vzhledem k tomu, v jakém prostředí žijeme, jak se životní prostředí zhoršuje, jaký je náš životní styl atd. Můžeme mít zafixovanou alergii na pyl, prach, zvířecí srst. Druhů alergií je však mnohem více. Dalo by se i říci, že by každý z nás mohl být na něco alergický. Mezi námi jsou i jedinci, kteří jsou alergičtí na běžné erotické pomůcky. Dobrou zprávou však je, že v případě erotických pomůcek je pamatováno i na alergiky.

Vznik alergie

K alergii se můžeme dostat tzv. jako slepí k houslím. I když neznalost neomlouvá, právě našim chováním, a současně i používáním výrobků z ne zrovna kvalitních materiálů, může u nás zapříčinit vznik alergie. A alergie se dostává i do oblasti erotiky, sexu, a to především ve spojitosti s erotickými pomůckami, hračkami.

Kvalita erotických pomůcek

Ať už si budete vybírat erotické pomůcky přes internet, nebo v kamenném obchodě, budete si moci zvolit nejen z řady typů, druhů, zmíněných materiálů, ale také cenových relací. I když řada, ne-li většina z nás nemá peněz nazbyt, a tak se dívá na peníze. Cena tak bývá mnohdy stěžejním rozhodovacím parametrem, který rozhodne, zda si danou věc pořídíme, či nikoliv. Co si však také budeme povídat, nechceme se mnohdy vzdát svých přání, potřeb, a tak volíme alternativu. V tomto případě je pak onou alternativou erotická pomůcka, která co do technických možností splní naše požadavky, jen se spokojíme s méně líbivým designem, levnějším, méně kvalitním materiálem. Tímto naším rozhodnutím si však sami ublížíme. Mít za každou cenu erotickou pomůcku, nám sice může na krátký čas obohatit sexuální život, ale třeba i za cenu, že se posléze začneme potýkat s alergií.

Důležitost kvality erotických pomůcek

U erotických pomůcek bychom se měli uvědomit, že především přichází do styku s našimi sliznicemi. Vezměte to tak, že je to jako například s jídelními příbory, a v podstatě veškerým nádobím, které používáme, a přichází také do styku se sliznicemi. V případě příborů, hrnků apod., Vás jistě zajímá, co si kupujete. U erotických pomůcek se na to možná pozapomíná, protože zde se soustřeďujeme především na to, co nám mohou přinést po stránce erotické vzrušivosti. Bádáme nad funkčností, a přitom vlastnosti jdou jaksi do pozadí. Můžete mít plný šuplík erotických pomůcek, nebo třeba jen jednu. Co je však důležité, tak aby erotická pomůcka splnila nejen Vaše představy, co do funkčnosti, ale také kvality. Kvalitu na první pohled nejspíš nepoznáte. V takovém případě Vám pomůže popisek u výrobku, etiketa, ale také povědomí, které materiály jsou, a které již nikoliv vhodné pro alergiky. Nejste-li alergikem, pak není od věci vybírat erotické pomůcky, které jsou z materiálu, jež nepůsobí alergie.

Nevhodné materiály erotických pomůcek pro alergiky

Na které materiály erotických pomůcek byste se měli soustředit, chcete-li eliminovat případný vznik alergie? Na které materiály byste měli zapomenout, pokud jste alergici? K takovým materiálům může patřit především latex, kov, měkčený plast. Příznivci a milovníci latexu nyní možná zapláčou, protože právě latex je poměrně častým materiálem v podobě různých erotických kostýmů, doplňků, prádla. Co je však třeba také podotknout, že většina druhů kondomů je právě z latexu. Kondom v tomto případě není erotickou pomůckou pro zlepšení, zpestření sexuálního života, ale nezbytnou ochranou. Všude můžete slyšet, číst o uvědomělosti v oblasti bezpečného sexu, a poté dojdete ke zjištění, že materiál kondomu Vám může způsobit alergii. Pojďme se tedy blíže podívat na jednotlivé nevhodné materiály, kterých byste se měli vystříhat, jste-li alergičtí, či chcete alergii předejít.

Erotické pomůcky z latexu

Začneme erotickými pomůckami, potřebami z latexu, kterými jsme vlastně ukončili předchozí kapitolu. Erotické pomůcky z latexu, ale také gumy, pryže, mohou způsobit různé kožní problémy, které se projeví pupínky, exémem, opuchnutím. Uvedené kožní problémy se ve svých počátcích objeví především v místě, kde se latex nachází. V pokročilejším stadiu se však kožní problémy přesunou i na místo, kde latex v podstatě nebyl v kontaktu s pokožkou, sliznicí.

Kombinace alergie na latex s potravinovou alergií

Mnohdy bývá alergie na latex spojená s další alergií, v tomto případě potravinovou. Především se pak bude jednat o exotické ovoce, jako je avokádo, papája, banán, dále pak kiwi, ale i „obyčejné“ brambory. Můžete pak vyeliminovat erotické pomůcky z latexu, a přesto se stále budete potýkat s uvedenými kožními problémy. Pak tedy bude na místě, vyzkoušet i absenci jmenovaných potravin. Dojde-li ke zlepšení, až vymizení Vašeho zdravotního stavu, pak je zřejmé, kde byl problém.

Erotické pomůcky z kovu

Jak je to v případě erotických pomůcek z kovu? I jejich sortiment, co do výčtu, je poměrně obsáhlý. K nejtypičtějším alergenům, se kterými se můžete u erotických pomůcek z kovu, setkat, patří chrom, kobalt, nikl. Je však možné, že budete také alergičtí na stříbro, zlato, titan, i když pravděpodobnost zde, je výjimečná. Veškeré uvedené kovy se například mohou vyskytovat v tolik rozšířeném a oblíbeném piercingu, a samozřejmě ve špercích. Kromě piercingu a šperků se však kov objevuje i u čistě erotických pomůcek a hraček. Tak, jako v případě erotických pomůcek z latexu, tak i erotické pomůcky z kovu mohou způsobit různou kožní vyrážku v podobě pupínků, exémů, napuchnutí atp.

Erotické pomůcky z měkčeného plastu

A poslední ohroženou skupinou erotických pomůcek jsou pomůcky vyrobené z měkčeného plastu. Především se pak jedná o PVC, ohebný gelový materiál. Je třeba říci, že tento materiál nemusí hned způsobit alergické reakce. Používáním takových pomůcek se však může časem odrazit na vzniku alergie, ale také astmatu. Proč tomu tak je? Měkčené plasty totiž obsahují látky zvané ftaláty, jež jsou pro náš organismus toxické. Ftaláty mohou napáchat nepěknou paseku, a to jak u žen, tak mužů. U žen by mohlo dojít až k poškození plodu v těhotenství, u mužů zase k narušení jejich plodnosti. Ftaláty najdete především u erotických pomůcek, které jsou levné. Není-li Vám lhostejné Vaše zdraví, pak určitě nehleďte na každou korunu, a spíše investujte do kvality, byť za vyšší cenu.

Vhodné erotické pomůcky pro alergiky

Nechcete-li nic ponechat náhodě, a riskovat Vaše zdraví, či jste alergiky, pak se nemusíte vzdát erotických pomůcek. Jen je třeba, abyste zvolili tzv. hypoalergenní erotické pomůcky. Jak poznat, že máte před sebou hypoalergenní erotické pomůcky? Takové pomůcky jsou ze skla, tvrdého plastu, či silikonu. Nejenže jsou erotické pomůcky z takovýchto materiálů hypoalergenní, tj. nevyskytla se u nich alergie, ale navíc se velmi dobře udržují. Hypoalergenní erotické pomůcky nemají pórovitý povrch, na rozdíl od jiných erotických pomůcek. Nemusíte se ani cítit nijak ochuzeni, co do výběru a množství erotických pomůcek. Výrobci, především ti, kterým je známá případná souvislost alergie a erotických pomůcek, se soustřeďují na výrobu kvalitních, zdravotně nezávadných erotických pomůcek. Pomalu, ale jistě tedy hypoalergenních erotických pomůcek přibývá, kdy si budete moci skutečně z čeho vybírat.

Investice do kvalitních erotických pomůcek

Rozhodnete-li se pro nákup erotických pomůcek, pak můžete prospět Vám samotným, protějšku, a to nejen po stránce sexuální, ale i zdravotní. Respektive, co se týká oblasti zdravotní, tak nemusíte bojovat s případným výskytem alergie. Stačí jen dobře vybírat, a nedívat se jen na cenu, která v tomto případě, co do nejnižší částky, může být pro Vás výstrahou.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id9238 (magazinerotika.cz#231)


Přidat komentář